Novosti

Konzumovi cvjećari osvojili ukupno 6 nagrada

Ivica Radan – sveukupni pobjednik hrvatskoga Kupa florista

Konzumovi cvjećari osvojili ukupno 6 nagradaU sklopu 42. Međunarodne vrtne izložbe – Floraart 2007. koja je trajala od 30. svibnja do 03. lipnja na zagrebačkom jezeru Bundek, održan je i tradicionalni hrvatski Kup florista. Natjecalo se devetero cvjećara iz Zagreba, Splita, Krapine i Samobora, a sveukupni pobjednik je Ivica Radan. Radovi su mu bili najbolji u tri kategorije; izrada stručka slobodnim stilom, vjenčanog stručka te aranžiranja stola za dvoje. Svaki je natjecatelj imao kutak u kojem je predstavio neku sebi svoju svojstvenu fantaziju, a njegova je bila "Izgubljeni u prijevodu" koju je pokušao predočiti crnim dalijama, kalama, ružama i hortenzijama.

Ivica Radan je voditelj Konzumove cvjećarnice u Splitu i u posljednih 14 godina sudjelovao je na raznim kupovima florista, od kojih je bio pobjednik dvaju kupova u Zagrebu te isto toliko u Splitu. Osim nagrada Ivice Radana, 2. mjesto za kreativni izraz u oblikovanju prostora osvojio je Eden Mišljevac, voditelj hortikulture Sektora cvijeća Konzuma d.d. te Sanja Hržić, voditeljica cvjećarnice u Super Konzumu u Samoboru, koja je osvojila 3. mjesto za aranžiranje stola za dvoje.Također su u natjecateljskom dijelu sudjelovale i Jasmina Bolčević, Jasmina Galenić te Biserka Gržibovski, voditeljice cvjećarnice u Super Konzumovim prodavaonicama u Zagrebu.